Кошик
505 відгуків
+380 (99) 604-41-77
+380 (68) 975-37-51
+380 (63) 486-95-69
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС

Гвинтівки без відкритих прицільних пристосувань

Гвинтівки без відкритих прицільних пристосувань

Стрільці-початківці часто ставлять собі такі питання:

Як бути, якщо на гвинтівці не встановлені відкриті прицільні пристосування?
Чи варто купувати таку пневматичну гвинтівку?
Як вибрати для гвинтівки коліматорний приціл?

 

Якщо коротко, то мушка і цілик на пневматичній гвинтівці взагалі не потрібні. Коліматорні приціли на гвинтівки не ставлять. А користуватися потрібно тільки оптикою.

 

 

Здивовані? Можливо, ви не уявляєте собі гвинтівку без мушки та цілика. Ми всі настільки звикли бачити такі гвинтівки в кіно, в армії або на службі поліції, що у нас склався стереотип - гвинтівка без відкритих прицільних пристосування не гвинтівка. Єдине "але". У кіно і в армії ми бачимо не пневматичні гвинтівки, а вогнепальні, пристосовані під свої потреби.

Тепер детальніше.

 

 

Все дуже просто. Такі висновки робляться виходячи з призначення вищезазначених пристроїв.

З оптичним прицілом все зрозуміло. Він служить для точної стрільби по далеких нерухомим цілям.

А мушка і прицільна планка використовуються в наступних випадках:

  • Стрільба по рухомим цілям.

Якщо важлива не точність, а швидкість стрільби, то оптичний приціл вам ніяк не підійде. Ви елементарно не зможете утримувати ціль в оптичному прицілі, наприклад, при полюванні на злітаючих качок. Та й навіщо при стрільби дробом з гладкоствольної зброї точність. Основна перевага відкритих прицільних пристосувань - швидкість підкидання рушниці, ведення цілі і пострілу.

 

  • Швидка стрільба по множинним цілям.

Аналогічно стрільби по рухомим цілям, наприклад, в армії при наступальному або оборонному бою піхоті важливо не потрапити точно між очей, а зупинити противника, достатньо потрапити просто в голову, або навіть в тулуб або ногу. Потім швидко перевести вогонь на наступного солдата і так далі. Все це дозволяють зробити саме відкриті пристосування.

 

  • Стрілянина на близьких дистанціях з малопотужного зброї.

Якщо ціль розташована близько, то оптика буде занадто наближати мета, роблячи таку стрілянину незручною. Крім того, близьке розташування дає можливість точно стріляти і без оптичного прицілу. У цьому випадку прекрасно підходять пістолети, на які оптику не ставлять не тільки через малу потужність і малу дальність пострілу, але і через відсутність приклада, без якого складно тримати ціль в перехресті.

 

  • Фінансова складова.

Оптичний приціл - недешевий прилад. Оснащувати ними армію масово - дорого, а через крихкості пристрою - до першого марш-кидка по-пластунськи.

 

Пневматична гвинтівка використовується для неспішної стрілянини в спокійній обстановці, тим більше що більшість гвинтівок однозарядні, по нерухомих мішенях на далеких відстанях. У цьому випадку стрільба ведеться з оптичним прицілом, а використання відкритих прицільних пристосувань не виправдано.

 

 

Призначення прицілу коліматора - замінити відкриті пристосування більш зручним способом прицілювання, а ні в якому разі не оптичного прицілу. Якщо у випадку відкритих пристосувань необхідно поєднати три об'єкта: мушку, прорізь і ціль, то з коллиматорным прицілом достатньо двох: ціль і прицільну марку. При цьому закривати друге око не обов'язково. Він не наближає об'єкт, а тільки малює точку (існують дво - і трьох-кратні коліматори, але такі пристрої втрачають частину своїх переваг).

У коліматорних прицілів ті ж області застосування, що і у відкритих пристосувань, на пневматичну гвинтівку їх встановлювати не доцільно, зате вони активно ставляться на пневматичні пістолети, і цілком виправдано.

 

Звичайно, власник пневматичної гвинтівки може активно користуватися і відкритими прицільними пристосуваннями, і коліматорними прицілами, зважаючи на тимчасову відсутність оптики, або обмежений простір, або просто за бажанням. Але професіонали застосовують для стрільби тільки оптику, а установку коліматорних прицілів на пневматиці порівнюють з "проціджуванням чаю через друшляк замість ситечка".

Якщо ви плануєте стріляти то з оптикою, то без неї, майте на увазі, що налаштування оптичного прицілу займає багато часу та зусиль, і необхідність повторної багатогодинної настройки після демонтажу відлякує багатьох. Тому зазвичай після установки прицілу про відкриті прицільні пристосування, якщо такі були, просто забувають.

 

 

 

Інші статті
Контакти
+380 (99) 604-41-77
Vodafone
+380 (68) 975-37-51
КиївСтар
+380 (63) 486-95-69
Lifecell
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС
+380634869569
менеджер

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner