Кошик
472 відгуків
+380 (99) 604-41-77
+380 (68) 975-37-51
+380 (63) 486-95-69
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
АНТАРЕС

Що потрібно знати всім, хто збирається стати власником пневматичної зброї

Що потрібно знати всім, хто збирається стати власником пневматичної зброї

Поради та попередження при поводженні з пневматичною зброєю

Найбільш поширене ускладнення у тих, хто вперше придбав пружинно - або газо-поршневу пневматичну гвинтівку, викликає перелом стовбура. Спроби вивести стовбур із зачеплення натисканням ні до чого не призводять, і стрілець приходить до висновку, що десь розташована клямка, яка фіксує стовбур, і яка може зламатися, якщо натиснути сильніше. Пошуки засувки ні до чого не приводять, тому що її немає. Для перелому стовбура достатньо закріпити гвинтівку в одній руці (додатково при необхідності можна уперти приклад в ногу), а долонею другої різко вдарити по кінець стовбура.

Необхідно завжди пам'ятати, що пружинно-поршневу гвинтівку не можна залишати у зведеному стані тривалий час, це виводить з ладу пружину. Також не можна розряджати таку гвинтівку вхолосту; це відноситься і до газо-пружинному зброї. Наблизьте гвинтівку впритул (але не впритул) до якого-небудь перешкоди, наприклад, до підлоги, і розрядку пострілом.

Якщо ви володієте газобалонної пневматикою, то пам'ятайте наступне:

 • Не накручуйте балончик на голку до упору з зусиллям. Досить дочекатися проколу і звуку шипіння, і злегка дотиснути гвинт. Якщо шипіння не припиниться, зробіть кілька пострілів (можна холостих), це знизить надлишковий тиск і балон перестане стравлювати газ.
 • Не залишайте балончик на тривалий час в зброю. Якщо ви закінчили стрілянину, витягніть балон, навіть якщо газ в ньому ще не закінчився.
 • Балон, у якому знаходиться газ під тиском, потрібно витягувати повільно, поступово послаблюючи гвинт, щоб стравлення газу проходило як можна довше. Якщо різко вивільнити гвинт, то велика кількість газу прямуватиме назовні з пониженням температури, а це виводить з ладу гумову манжету.

Крім того, новачки часто задають питання, чому іноді в стовбур пістолета подається дві кульки, не шлюб це. Як правило, не шлюб. Ось можливі причини:

 • Стрілець натискав на спусковий гачок, коли пістолет стояв на запобіжнику. Пам'ятайте, запобіжники деяких пневматичних пістолетів блокують курок, але не узвіз, тому пострілу не відбувається, а зайві кулі в стовбур все одно досилаються.
 • Стрілець довів спусковий гачок до середини ходу, потім відпустив. Уникайте цього. Стріляти так стріляти!
 • У деяких моделях зайві кульки досилаються, якщо просто недостатньо сильно натискати на спуск.
 • Погана якість кульок BB. Здавалося б, ну як можуть бути кульки поганої якості, що в них можна виготовити не так. Тим не менш, виробники називають цю причину основною заклинювання. Можливо, кульки (або частина кульок) зробили трохи меншого діаметру і ваги, або вони, наприклад, недостатньо... слизькі. Вийміть магазин, знайдіть м'який стрижень не товщі 4.4 мм і прочистіть стовбур. Також рекомендується нанести невелику кількість мастила-спрею на вісь курка і вісь спускового гачка.

 

Необхідно дозвіл органів володіння пневматичною зброєю

Для придбання і володіння пневматикою, виставленої на продаж на нашому сайті, жодних дозволів не потрібно. Єдина вимога - покупець повинен досягти віку 18 років (пункт 12.1 інструкції МВС України №622 від 21.08.1998).

Згідно із законом нашої країни дозвіл необхідно тільки для пневматичної зброї, калібр якої перевершує 4.5 мм і швидкість польоту кулі вище, ніж 100 м/с (при виконанні обох цих умов одночасно). Детальніше читайте постанова Кабінету міністрів від 12 жовтня 1992 року № 576. Так як всі без винятку пневматичну зброю на нашому сайті калібру не більше 4.5 мм, воно, не залежно від швидкості польоту кулі, не є таким, що підлягає ліцензуванню з боку дозвільних органів.

Тим не менш, пам'ятайте:

 • Пневматична зброя калібру 4.5 мм і менше продовжує залишатися зброєю, хоча воно не підлягає ліцензуванню. Дотримуйтесь правил зберігання і техніку безпеки.
 • Полювання з пневматичною зброєю в україні заборонена. Точніше, вона можлива, але виключно після реєстрації пневматичної гвинтівки в якості мисливської пневматичної рушниці, плюс мисливський квиток, ліцензія на відстріл і так далі.

 • Перевозити в автомобілі пневматичну зброю без чохла заборонено.

 

Про техніку безпеки при використанні пневматичної зброї

Отже, пневматика не вимагає особливих дозволів і реєстрацій, оскільки, теоретично, при будь-якому вазі кулі калібру 4.5 мм вона не здатна нанести серйозної шкоди при попаданні в тіло людини. Кухонний ніж навіть кілька десятків сантиметрів завдовжки також не вимагає дозволу, але, тим не менше, їм можна поранити, порізатися, виколоти око і, при бажанні, вбити.

Пневматична зброя не є іграшкою, і вимагає відповідного звернення та дотримання норм безпеки.

Ось основні, про яких слід завжди пам'ятати:

 • Зберігати зброю слід так, щоб виключити доступ до нього сторонніх осіб, особливо дітей, в ідеалі - в сейфі.
 • Поставтеся серйозно до місця, де плануєте стріляти (полігону), переконайтеся, що у напрямку стрілянини не спостерігається людей, і ймовірність їх появи дуже мала.
 • Використовуйте окуляри для захисту очей, а в ідеалі застосовуйте захист вух теж, принаймні коли мішень або інші предмети, від яких можуть відскочити боєприпаси, розташовані ближче 10 м до вас; змусьте спостерігачів відступити за межі 10-метрової дистанції від найближчих предметів на шляху пострілу.
 • Ніколи не направляйте зброю на людей, навіть якщо ви упевнені, що вона не заряджена, не взведено і знаходиться на запобіжнику.
 • Якщо не стріляєте, завжди тримайте зброю стовбуром нагору, навіть якщо ви упевнені, що вона не заряджена, не взведено і знаходиться на запобіжнику.
 • Ніколи не дивіться в стовбур з боку передньої частини зброї.
 • Не робіть стрибків з зарядженим пневматичною зброєю.
 • Не забирайтеся на дерева з зарядженим пневматичною зброєю.
 • Не стріляйте сталевими кульками з твердим предметів і навіть по воді, зважаючи рикошету.
 • При самостійній розбиранні зброї пам'ятайте, що гвинтівки класу магнум і супермагнум оснащені дуже потужною пружиною, яка у стані бойового взводу може стати причиною важкої травми; в ідеалі - зверніться до фахівця.
 • Зверніть особливу увагу: те, що для дорослого всього лише легкий забій, для дитини може виявитися серйозним тілесним ушкодженням, і чим молодше дитина, тим важче наслідки травми, аж до смертельного результату.

І, наостанок, використовуйте правило - Спершу думай, тільки потім стріляй.

Для тих, хто тільки починає займатися стрільбою, процитуємо 12 рекомендацій від компанії-виробника Beeman, де дуже коротко і доступно вказується, що зробити, щоб поліпшити свої стрілецькі показники:

 1. Пружинно-поршневий гвинтівки потрібно 500-1000 пострілів для обкатки. Перші 100 пострілів можуть не давати купчастості.
 2. Не кладіть гвинтівку на жорсткий твердий упор! Підтримуйте гвинтівку рукою, або, краще, купіть недорогу сумку і наповніть її піском.
 3. Кладіть на торбинку з піском цівку зброї, ніколи не кладіть стовбур.
 4. Не натискайте на спуск, якщо гвинтівка переламано для взводу. Стовбур може підскочити вгору і нанести стрілку пошкодження. Приклад при цьому буде зламаний, або в ньому утворюється тріщина. Гвинтівка в цьому випадку втрачає гарантії!
 5. Неважливо, гвинтівка у вас переломного типу або з підствольним важелем, завжди притримуйте однією рукою важіль зведення.
 6. Тримайте пневматичну гвинтівку вільно за цівку, рукоятку і уперши в плече. Якщо притискати сильно, пружинна гвинтівка стає неточною.
 7. Змінюючи стійку або хват, ви міняєте напрям пострілу.
 8. Оптичний приціл повинен розташовуватися на відстані від 2.75 до 3 дюймів (6.9 - 7.6 см) від вашого ока.
 9. Плавно натискайте на спуск, не тягніть і не смикайте його різко.
 10. Після натискання на спуск утримуйте мета ще пару секунд. Це дуже важливо!
 11. Пам'ятайте, що кожна гвинтівка індивідуальна і має тільки їй притаманними властивостями. Для досягнення найкращих результатів вам необхідно випробувати різні кулі, щоб зрозуміти, якими ваша гвинтівка стріляє найкраще.
 12. Ваша гвинтівка, ваша кулі і ваш приціл не знають, де знаходиться мета. Від вас залежить направити їх прямо на неї.

 

Інші статті
Контакти
+380 (99) 604-41-77
Vodafone
+380 (68) 975-37-51
КиївСтар
+380 (63) 486-95-69
Lifecell
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС
+380634869569
менеджер

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner