Кошик
489 відгуків
+380 (99) 604-41-77
+380 (68) 975-37-51
+380 (63) 486-95-69
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС

Що потрібно знати всім, хто збирається стати власником пневматичної зброї

Що потрібно знати всім, хто збирається стати власником пневматичної зброї

Поради та попередження при поводженні з пневматичною зброєю

Найбільш поширене ускладнення у тих, хто вперше придбав пружинно - або газо-поршневу пневматичну гвинтівку, викликає перелом стовбура. Спроби вивести стовбур із зачеплення натисканням ні до чого не призводять, і стрілець приходить до висновку, що десь розташована клямка, яка фіксує стовбур, і яка може зламатися, якщо натиснути сильніше. Пошуки засувки ні до чого не приводять, тому що її немає. Для перелому стовбура достатньо закріпити гвинтівку в одній руці (додатково при необхідності можна уперти приклад в ногу), а долонею другої різко вдарити по кінець стовбура.

Необхідно завжди пам'ятати, що пружинно-поршневу гвинтівку не можна залишати у зведеному стані тривалий час, це виводить з ладу пружину. Також не можна розряджати таку гвинтівку вхолосту; це відноситься і до газо-пружинному зброї. Наблизьте гвинтівку впритул (але не впритул) до якого-небудь перешкоди, наприклад, до підлоги, і розрядку пострілом.

Якщо ви володієте газобалонної пневматикою, то пам'ятайте наступне:

  • Не накручуйте балончик на голку до упору з зусиллям. Досить дочекатися проколу і звуку шипіння, і злегка дотиснути гвинт. Якщо шипіння не припиниться, зробіть кілька пострілів (можна холостих), це знизить надлишковий тиск і балон перестане стравлювати газ.
  • Не залишайте балончик на тривалий час в зброю. Якщо ви закінчили стрілянину, витягніть балон, навіть якщо газ в ньому ще не закінчився.
  • Балон, у якому знаходиться газ під тиском, потрібно витягувати повільно, поступово послаблюючи гвинт, щоб стравлення газу проходило як можна довше. Якщо різко вивільнити гвинт, то велика кількість газу прямуватиме назовні з пониженням температури, а це виводить з ладу гумову манжету.

Крім того, новачки часто задають питання, чому іноді в стовбур пістолета подається дві кульки, не шлюб це. Як правило, не шлюб. Ось можливі причини:

  • Стрілець натискав на спусковий гачок, коли пістолет стояв на запобіжнику. Пам'ятайте, запобіжники деяких пневматичних пістолетів блокують курок, але не узвіз, тому пострілу не відбувається, а зайві кулі в стовбур все одно досилаються.
  • Стрілець довів спусковий гачок до середини ходу, потім відпустив. Уникайте цього. Стріляти так стріляти!
  • У деяких моделях зайві кульки досилаються, якщо просто недостатньо сильно натискати на спуск.
  • Погана якість кульок BB. Здавалося б, ну як можуть бути кульки поганої якості, що в них можна виготовити не так. Тим не менш, виробники називають цю причину основною заклинювання. Можливо, кульки (або частина кульок) зробили трохи меншого діаметру і ваги, або вони, наприклад, недостатньо... слизькі. Вийміть магазин, знайдіть м'який стрижень не товщі 4.4 мм і прочистіть стовбур. Також рекомендується нанести невелику кількість мастила-спрею на вісь курка і вісь спускового гачка.

 

Необхідно дозвіл органів володіння пневматичною зброєю

Для придбання і володіння пневматикою, виставленої на продаж на нашому сайті, жодних дозволів не потрібно. Єдина вимога - покупець повинен досягти віку 18 років (пункт 12.1 інструкції МВС України №622 від 21.08.1998).

Згідно із законом нашої країни дозвіл необхідно тільки для пневматичної зброї, калібр якої перевершує 4.5 мм і швидкість польоту кулі вище, ніж 100 м/с (при виконанні обох цих умов одночасно). Детальніше читайте постанова Кабінету міністрів від 12 жовтня 1992 року № 576. Так як всі без винятку пневматичну зброю на нашому сайті калібру не більше 4.5 мм, воно, не залежно від швидкості польоту кулі, не є таким, що підлягає ліцензуванню з боку дозвільних органів.

Тим не менш, пам'ятайте:

  • Пневматична зброя калібру 4.5 мм і менше продовжує залишатися зброєю, хоча воно не підлягає ліцензуванню. Дотримуйтесь правил зберігання і техніку безпеки.
  • Полювання з пневматичною зброєю в україні заборонена. Точніше, вона можлива, але виключно після реєстрації пневматичної гвинтівки в якості мисливської пневматичної рушниці, плюс мисливський квиток, ліцензія на відстріл і так далі.

  • Перевозити в автомобілі пневматичну зброю без чохла заборонено.

 

Про техніку безпеки при використанні пневматичної зброї

Отже, пневматика не вимагає особливих дозволів і реєстрацій, оскільки, теоретично, при будь-якому вазі кулі калібру 4.5 мм вона не здатна нанести серйозної шкоди при попаданні в тіло людини. Кухонний ніж навіть кілька десятків сантиметрів завдовжки також не вимагає дозволу, але, тим не менше, їм можна поранити, порізатися, виколоти око і, при бажанні, вбити.

Пневматична зброя не є іграшкою, і вимагає відповідного звернення та дотримання норм безпеки.

Ось основні, про яких слід завжди пам'ятати:

  • Зберігати зброю слід так, щоб виключити доступ до нього сторонніх осіб, особливо дітей, в ідеалі - в сейфі.
  • Поставтеся серйозно до місця, де плануєте стріляти (полігону), переконайтеся, що у напрямку стрілянини не спостерігається людей, і ймовірність їх появи дуже мала.
  • Використовуйте окуляри для захисту очей, а в ідеалі застосовуйте захист вух теж, принаймні коли мішень або інші предмети, від яких можуть відскочити боєприпаси, розташовані ближче 10 м до вас; змусьте спостерігачів відступити за межі 10-метрової дистанції від найближчих предметів на шляху пострілу.
  • Ніколи не направляйте зброю на людей, навіть якщо ви упевнені, що вона не заряджена, не взведено і знаходиться на запобіжнику.
  • Якщо не стріляєте, завжди тримайте зброю стовбуром нагору, навіть якщо ви упевнені, що вона не заряджена, не взведено і знаходиться на запобіжнику.
  • Ніколи не дивіться в стовбур з боку передньої частини зброї.
  • Не робіть стрибків з зарядженим пневматичною зброєю.
  • Не забирайтеся на дерева з зарядженим пневматичною зброєю.
  • Не стріляйте сталевими кульками з твердим предметів і навіть по воді, зважаючи рикошету.
  • При самостійній розбиранні зброї пам'ятайте, що гвинтівки класу магнум і супермагнум оснащені дуже потужною пружиною, яка у стані бойового взводу може стати причиною важкої травми; в ідеалі - зверніться до фахівця.
  • Зверніть особливу увагу: те, що для дорослого всього лише легкий забій, для дитини може виявитися серйозним тілесним ушкодженням, і чим молодше дитина, тим важче наслідки травми, аж до смертельного результату.

І, наостанок, використовуйте правило - Спершу думай, тільки потім стріляй.

Для тих, хто тільки починає займатися стрільбою, процитуємо 12 рекомендацій від компанії-виробника Beeman, де дуже коротко і доступно вказується, що зробити, щоб поліпшити свої стрілецькі показники:

  1. Пружинно-поршневий гвинтівки потрібно 500-1000 пострілів для обкатки. Перші 100 пострілів можуть не давати купчастості.
  2. Не кладіть гвинтівку на жорсткий твердий упор! Підтримуйте гвинтівку рукою, або, краще, купіть недорогу сумку і наповніть її піском.
  3. Кладіть на торбинку з піском цівку зброї, ніколи не кладіть стовбур.
  4. Не натискайте на спуск, якщо гвинтівка переламано для взводу. Стовбур може підскочити вгору і нанести стрілку пошкодження. Приклад при цьому буде зламаний, або в ньому утворюється тріщина. Гвинтівка в цьому випадку втрачає гарантії!
  5. Неважливо, гвинтівка у вас переломного типу або з підствольним важелем, завжди притримуйте однією рукою важіль зведення.
  6. Тримайте пневматичну гвинтівку вільно за цівку, рукоятку і уперши в плече. Якщо притискати сильно, пружинна гвинтівка стає неточною.
  7. Змінюючи стійку або хват, ви міняєте напрям пострілу.
  8. Оптичний приціл повинен розташовуватися на відстані від 2.75 до 3 дюймів (6.9 - 7.6 см) від вашого ока.
  9. Плавно натискайте на спуск, не тягніть і не смикайте його різко.
  10. Після натискання на спуск утримуйте мета ще пару секунд. Це дуже важливо!
  11. Пам'ятайте, що кожна гвинтівка індивідуальна і має тільки їй притаманними властивостями. Для досягнення найкращих результатів вам необхідно випробувати різні кулі, щоб зрозуміти, якими ваша гвинтівка стріляє найкраще.
  12. Ваша гвинтівка, ваша кулі і ваш приціл не знають, де знаходиться мета. Від вас залежить направити їх прямо на неї.

 

Інші статті
Контакти
+380 (99) 604-41-77
Vodafone
+380 (68) 975-37-51
КиївСтар
+380 (63) 486-95-69
Lifecell
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС
+380634869569
менеджер

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner