Кошик
489 відгуків
+380 (99) 604-41-77
+380 (68) 975-37-51
+380 (63) 486-95-69
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС

Види пневматичних гвинтівок. На що звернути увагу при виборі

Види пневматичних гвинтівок. На що звернути увагу при виборі

Пневматичні гвинтівки за способом створення енергії надлишкового тиску повітря бувають п'яти основних видів: пружинно-поршневі (і як підвид газо-пружинні), попередньої накачування, мультикомпресіонні, компресійні, на вуглекислому газі.

Як правило, професійні користувачі пневматичних гвинтівок вибирають лише з двох перших видів, пружинно-поршневих (або газо-пружинних) або попередньої накачування. Інші види відрізняються недоліками потужності, точності або дуже залежать від температури навколишнього середовища.

Коротко про всіх видах.

Пружинно-поршнева пневматика (ППП) - найпоширеніші гвинтівки, застосовувалися ще в радянських тирах. Доступна ціна, при цьому достатня потужність і точність бою. Перелом ствола (також можливі модифікації з подсквольным або бічним важелем) зводить пружину, потім при пострілі пружина вивільняється і створює надлишковий тиск у резервуарі, яке виштовхує кулю з стовбура.

Більш вдосконаленою технологією має підвид газо-пружинна пневматика. У цих гвинтівках пружина замінена своєрідним амортизатором по типу встановлюються в багажниках автомобілів: хетчбеків і універсалів. При переломі стовбура зводиться поршень, стискаючи газ - осушене повітря або азот.

Якщо звичайна пружина дає дві віддачі - перша під час пострілу, друга за повернення пружини в початкове стан, коли куля ще не залишила канал ствола, що негативно впливає на точність, то газова пружина дає тільки одну, набагато меншу віддачу. Газова пружина має стабільні показники по зусиллю на протязі всього шляху поршня, що знижує віддачу при однаковій з крученою пружиною енергетиці пострілу. Відповідно газо-пружинні гвинтівки виробляють менше шуму, оптичні приціли на них служать довше. Газо-пружинні можна залишати у зведеному стані, що для пружинно-поршневих робити вкрай не рекомендується. Також до переваг газових пружин можна віднести їх меншу сприйнятливість до температури навколишнього середовища, ніж пружинні (вита пружина стає жорсткішим на холоді, мастило частково втрачає свої властивості, на відміну від газової, де застосовується високотехнологічна мастило, і пружина ніяк не реагує на холод), і неймовірний ресурс: вони витримують до 40 тисяч пострілів, в той час як звичайна пружина зношується після 2500-5000 пострілів. Зверніть увагу, що швидкість викиду поршня газової пружини на 40%, а газової пружини з азотом - на 55% перевершує швидкість розтиснення звичайної пружини.

Пневматика з попередньою накачуванням (ПСП, від англ. PCP - Pre-Charged Пневматики) перевершує всі інші види пневматичної зброї, це топ технічних досягнень на сьогоднішній день в цій області.

 

У спеціальний резервуар попередньо закачується газ під дуже високим тиском - 200-300 атмосфер. Це дає цілий ряд переваг: заправки вистачає на кілька десятків пострілів, немає необхідності витрачати собвласні сили для нагнітання тиску для кожного пострілу, по швидкості кулі немає рівних серед воздушек. Стовбур складає з корпусом моноліт, його не потрібно переламувати, зводити; немає рухомих частин - практично немає віддачі, показники точності і купчастості найвищі. Крім того, можна не боятися залишати резервуар під тиском, або робити постріл вхолосту це ніяк не позначиться на працездатності гвинтівки. Але головна принадність цього виду пневматики в тому, що, незважаючи на зниження тиску в резервуарі після кожного пострілу, швидкість кулі залишається постійною! Відбувається це тому, що внаслідок зниження тиску клапан, що випускає повітря в канал ствола, довше залишається відкритим. Чим нижче тиск, тим довше відкритим залишається клапан, подаючи в стовбур приблизно однакові порції повітря. Звичайно, в якийсь момент тиск падає до такої міри, що кулі починають йти нижче цілі. Таким чином стрільба однією заправкою ділиться на три етапи:

  1. 5-15 перших пострілів, коли тиск на максимумі і клапан не може відкритися на достатній для потужного викиду інтервал часу; кулі йдуть під мету через нестачу швидкості.
  2. Потім тиск стабілізується, і в стандартних гвинтівках в середньому 30-50 пострілів вчиняються з оптимальною швидкістю (відрізок оптимальної швидкості називається "плато").
  3. І третій етап, після плато, коли кулі йдуть під ціль з-за нестачі тиску.

Потрібно відзначити, що деякі гвинтівки оснащуються редукторами, щоб знизити тиск перших пострілів і починати плато з початку стрільби. Без редуктора стрілки намагаються визначити, якого тиску відповідає початок плато, і заправляють гвинтівку до цього значення.

 

Заправляють ПСП-гвинтівки або від балона для акваланга через адаптер, а сам балон перезаправляют на спеціально обладнаних станціях, або ручним насосом (звичайні компресори для цієї мети не підходять, так як не створюють тиску 200 атмосфер). Заправка ручним насосом вимагає зусиль, але це найкращий вихід, якщо гвинтівку застосовують у місцевості, де заправні станції відсутні.

У мультикомпрессионных гвинтівках тиск нагнітається багаторазовим накачуванням повітря важелем, який зазвичай одночасно служить цівкою, у видаткову камеру. Для повної потужності зазвичай вистачає 10-12 качків, кожен наступний з яких потребує все більших зусиль, що швидко призводить до втоми і тремтіння рук. Це єдиний вид гвинтівок, в яких можна регулювати потужність пострілу, робити його слабкіше. Навіщо це потрібно? Наприклад, ви захотіли постріляти в своїй квартирі і сумніваєтеся зіпсувати стіни після ремонту. Чи хочете трохи провчити сусідського кота, не вбивати ж його...

Компресійна пневматика має такий же принцип дії, що і попередній мультикомпресійний вигляд, тільки тиск створюється не багаторазовим, а одноразовим накачуванням в резервуар. Така пневматика відрізняється малою потужністю, застосовується на малих дистанціях, як правило це спортивне або напівспортивний зброю.

Нарешті, пневматика на вуглекислому газі або CO2 працює від сифонных або спеціальних балончиків, заповнених стислій двоокисом вуглецю. Невелика потужність, а, головне, велика залежність від температури навколишнього середовища (як зниження, так і підвищення температури змушують заново пристрілювати зброю з-за непередбачуваності наступного пострілу) зробили цей вид пневматики не дуже привабливим для застосування в гвинтівках.

Зате компактність конструкції дозволяють широко застосовувати CO2 балончики в пневматичних пістолетів, адже інші види пневматики досить громіздкі і пістолети доводиться робити також громіздкими. Пістолети на вуглекислому газі, навпаки, чудово копіюють і за дизайном, і за розміром свої вогнепальні прототипи.

Ми рекомендуємо при виборі гвинтівки звернути увагу в першу чергу на газо-пружинні моделі, а, якщо дозволяє бюджет, то на моделі з попередньою накачуванням.

 

Інші статті
Контакти
+380 (99) 604-41-77
Vodafone
+380 (68) 975-37-51
КиївСтар
+380 (63) 486-95-69
Lifecell
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС
+380634869569
менеджер

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner