Кошик
491 відгук
+380 (99) 604-41-77
+380 (68) 975-37-51
+380 (63) 486-95-69
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС

Газобалонні пістолети за типами взведення

Газобалонні пістолети за типами взведення

Мета цієї статті - попередити покупця, що, якщо він бачить в інтернеті або в магазині на упаковці в описі до пістолета "полуавтоматеский" або "подвійної дії", то не варто тільки на цій підставі робити висновки і поспішати купувати зброю, а спершу слід з'ясувати наявність блоубэка або попереднього взводу, так як від цього суттєво залежить зручність стрільби, її точність і потужність.

Дійсно, плутанина в типах взведення пневматичних пістолетів існує як з боку експертів і любителів, так і з боку виробників пневматичного зброї, але ця стаття дасть уявлення про те, які бувають типи і чим відрізняються.

 

 

Наприклад, напівавтоматичний вогнепальний пістолет - це пістолет, у якого курок після пострілу автоматично (за допомогою відкинутого тому затвора) стає на бойовий взвод. Тим не менш, компанія Crosman застосовує це визначення (semi-auto - напівавтоматичний, англ.) до пневматичним моделям з нерухомим затвором, в яких курок стає на бойовий взвод не самостійно, а при натисканні стрільцем на спусковий гачок.

 

 

 

Багато експертів називають пістолетами подвійної дії ті моделі, у яких зведення відбувається двома способами - самовзводом від спуску, або вручну відтягнувши на себе курок, за вибором стрілка. А ось шановна компанія Umarex називає Double Action (подвійної дії, англ.) Беретту Elite 2, в якому курок закритий псеводкурком пластикового корпусу, і звести його вручну неможливо, тільки самовзводом.

 

 

Не менш шановна Gletcher, навпаки, як і вищезгадані експерти, застосовує назва DA (Double Action - подвійної дії, англ.) до пістолетів, де наявні і самовзвод, і ручне зведення. Зате для таких моделей, де немає ручного зведення, а виключно самовзвод, Gletcher дає окремий термін - DAO (Double Action Only - тільки подвійної дії, англ.)

 

 

Як тут не заплутатися?.. І хто прав - Crosman, Umarex або Gletcher, або хтось ще?

 

 

Давайте класифікуємо типи взведення для вогнепальної зброї:

  • Автоматичне - принцип стрільби з автоматів або кулеметів чергами; стрілець натискає на спуск, і стрілянина триває до тих пір, поки він його не відпустить, (або поки не спрацює відсікач, скорочує чергу до 3-5 пострілів в цілях економії, зменшення розкиду і щоб уникнути перегріву). Стрільба ведеться повністю автоматично без участі стрілка, поки натиснутий спуск.

 

 

  • Напівавтоматичне - використовується повсюдно в сучасному зброї при стрільбі одиночним вогнем; після натискання на спуск відбувається постріл, потім відходить назад затвор під дією порохових газів (або через газовідвідну трубку, або просто від руху гільзи в протилежний від напрямку кулі бік) і зводить курок для здійснення чергового пострілу. Напівавтоматично, на відміну від автоматичної, - стрілець повинен сам натиснути на спуск, а курок буде зведений автоматично після пострілу. у напівавтоматичних пістолетів курок зводиться самостійно після кожного пострілу, але як бути з самим першим пострілом? Є кілька варіантів, дивіться нижче.

 

 

  • Одинарної дії - для здійснення першого пострілу потрібно попередньо звести курок вручну, пальцем, або пересмикнувши затвор. Такий принцип називається одинарним дією, натискання на спуск виконує одну функцію, функцію самого пострілу.

 

 

  • Подвійної дії або самовзводом - на відміну від одинарної дії, натискання на спуск при першому пострілі виконує дві функції, два дії: перше, відводить курок на взвод, потім друге, виробляє постріл. Зауважимо, що багато стрілки знаходять цей принцип неприйнятним, так як перше натискання на спуск стає незвично тугим порівняно з подальшими пострілами в напівавтоматичному режимі, коли курок вже сам стає на бойовий взвод. Це важливо при застосуванні в поліцейських операціях або солдатами в бою, перший постріл з незвично тугим спуском може пройти повз мети і, тим самим, коштувати стрілку життя.

 

 

  • Подвійної дії з попереднім взводом - суміщений варіант одинарної і подвійної дії, коли перший постріл можна зробити або самовзводом, або попередньо вручну взведя курок. І не тільки перший постріл. Наприклад, в револьверах немає напівавтоматичного вогню, і курок не стає на взвод автоматично. Він, по вибору, або зводиться при натисканні стрільцем на спуск, або попередньо сам стрілець пальцем або ребром долоні відводить його назад. Зверніть увагу, що подвійне дію в револьверах робить спуск ще більш тугим, адже він не тільки зводить курок, але також прокручує барабан для зміни патрона. Відзначається, що точний постріл з револьвера самовзводом зробити дуже складно, для деяких навіть неможливо, тому в таких випадках застосовують попереднє ручне зведення. Таким чином, самовзвод можна використовувати для скорострільності, а також у випадках, коли необхідно вистрілити максимально швидко, навіть на шкоду точності, а попереднє зведення можна застосовувати для точних влучень.

 

 

Тепер перейдемо до пневматичної зброї. Зверніть увагу, що наш сайт не може бути істиною в останній інстанції і, тим більше, пропонувати стандартизацію всім світовим виробникам пневматики. Ми наводимо нашу власну класифікацію, яка може не збігатися з вашим власним думкою, думкою фахівців, продавців та виробників. Зате вона допоможе вам краще розібратися в фільтрах і характеристики пістолетів на нашому сайті. Отже:

  • Автоматичне зведення, стрільба чергами - в моделях з системою Blowback, де частина газу витрачається на відкидання затвора назад для взведення курка. Крім постановки курка на взвод блоубэк виконує декоративну функцію реалістичної копії бойової зброї з рухомим затвором. Відповідно, потужність пострілу падає, початкова швидкість нижче, ніж у моделей без блоубэка, причому в деяких значно нижче. Поки натиснутий узвіз, пістолет або гвинтівка вистрілює боєприпас чергами. Перший постріл проводиться або самовзводом, або з попередніми ручним взводом курка, в залежності від реалізації виробником у кожній конкретній моделі.

 

 

  • Напівавтоматичне зведення - те ж саме, що і автоматичне, але для одиночного вогню, і теж тільки у моделей з системою Blowback. Тут слід зауважити, що блоубэк за своїм функціоналом насправді близький до вогнепальної напівавтоматичному вогню, але компанія Gletcher відносить такі пістолети до типу SA (Single action - одинарної дії, англ), так як перший постріл в їх пневматичних пістолетів з системою блоукбек вимагає ручного взведення курка. Ми ж вважаємо, що блоубэк слід відносити до автоматичного і напівавтоматичного взведению. А термін "одинарне дія" ми в пневматиці взагалі не застосовуємо, так як в сучасному вогнепальну зброю, ні в пневматичному в чистому вигляді без автоподачі або подвійної дії він не присутній.

 

 

 

 

  • Подвійної дії або самовзводом - при натисканні стрільцем на спуск виконується дві дії: зведення курка і постріл. Використовується в більшості пневматичних пістолетів. Звести курок вручну неможливо, тільки самовзводом при натисканні на спусковий гачок.

 

 

  • Подвійної дії з попереднім взводом - можливість стрільби на вибір як самовзводом, так і попередньо вручну поставивши курок на взвод. Зверніть увагу, існують моделі пістолетів без системи блоубэк, але з рухомим затвором, який при пострілі не рухається, проте його можна перекрутити вручну для попереднього взводу курка й досилання сталевий сферичної кулі в стовбур.

 

 

Моделі з блоубэком відрізняються меншою потужністю; хоча у них не тугий спуск, через пересмикування затвора під час пострілу точність стрільби знижується. Вартість значно перевищує аналоги без блоубэка.

Моделі подвійної дії добре застосовуються для скорострільності, але із-за тугого спуску може страждати точність.

Моделі подвійної дії з можливістю попереднього взведення - найкращий варіант для любителів точної стрільби. Можна застосовувати подвійну дію для скорострільності, а для точності переходити на ручне зведення, полегшуючи спуск. Також зручно стрільцям, яким не вистачає сил натиснути на спусковий гачок (Ви несете особисту відповідальність за передачу зброї для стрільби дитині! Не відходьте від дитини і будьте гранично уважні, а також одягніть на дитину захисні окуляри.) Вартість, відповідно, декілька вище, ніж аналогів тільки подвійної дії без попереднього взведення.

Для повноти потрібно згадати також затворну затримку, іноді застосовується як у пістолетах з блоубэком, так і в моделях подвійної дії з попереднім взводом. Затворна затримка - це можливість поставити рухомий затвор на фіксатор в крайньому задньому положенні.

 

 

При звільненні фіксатора пружина повертає затвор у переднє положення, додатково дослав сферичну кулю в стовбур. У пістолетах подвійної дії з попереднім взводом дозволяє вручну звести курок замість застосування пальця або ребра долоні. У пістолетах з блоубэком затвор автоматично стає на затворну затримку по закінченні боєприпасу, що дозволяє своєчасно закінчити стрілянину без зайвої витрати газу вхолосту і замінити боєкомплект.

Звертайте увагу на вищевикладені нюанси при виборі зброї і тримайте хвіст пістолетом!

 

 

 

 

Інші статті
Контакти
+380 (99) 604-41-77
Vodafone
+380 (68) 975-37-51
КиївСтар
+380 (63) 486-95-69
Lifecell
бульвар Вацлава Гавела, 8, Київ, Україна
АНТАРЕС
+380634869569
менеджер

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner